Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity

Do 10.9.2017 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity. Všechny fotky z výstavy a vernisáže: Petr.

Výstava představuje práce Katedry grafiky a kresby Fakulty umění Ostravské univerzity. Tento ateliér vychoval již řadu profesionálních umělců, kteří se úspěšně zapojili do výtvarného života. Katedra výtvarné tvorby, později Institut umění a nyní Fakulta umění, vznikla pod vedením Prof. Eduarda Ovčáčka v roce 1991 a v oblasti grafiky se zaměřila na výuku klasických (lept, linoryt, litografie) i soudobých grafických technik (serigrafie, digitální grafika). Zanedlouho si získala mezi umělci i odborníky značné renomé podpořené organizováním tzv. „workshopů“ – tvůrčích setkání s domácí i se zahraniční účastí, orientovaných
především na techniku sítotisku neboli serigrafie. To bylo přínosné i pro samotné studenty, kteří se měli možnost seznámit s tvůrci současné grafiky. Připravovaná prezentace v galerii Hollar má za cíl zhodnotit dosažené úsilí Katedry grafiky a kresby na Ostravské univerzitě. Výstava v prestižní pražské galerii Hollar je samozřejmě velkou výzvou jak pro studenty tak pro pedagogy školy. Sdružení grafiků-umělců Hollar touto výstavou pokračuje v započatém programu zaměřeném na představování tvorby mladých talentů, a tím naplňuje jedno ze svých mnoha poslání v oblasti grafického umění.

Kurátorka výstavy: ak. mal. Berenika OvčáčkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity