Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy From the box / 9 umělců z Helsinek

Do 16.1.2016 bude v přízemní i podzemní galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava From the box / 9 umělců z Helsinek.

Prezentace devíti finských umělců, kteří jsou členy sdružení Forum Box, které spolu s Českým centrem Praha výstavu připravilo.

Na výstavě se představí Kaisaleena Halinen, Emma Helle, Markus Kåhre, Juhana Moisander, Vesa-Pekka Rannikko, Tommi Toija, Samppa Törmälehto, Antti Oikarinen a Ilona Valkonen, kteří se věnují sochařství, uměleckým instalacím, videoartu či malbě nebo zasahují mezioborově do každé z disciplín.

Výtvarníci jsou členy uměleckého sdružení Forum Box, které bylo v Helsinkách založeno sochařem Kainem Tapperem (1930 – 2004) v roce 1996. Hlavním posláním spolku je nabídnout vlastní výstavní prostor a přispět tak k obohacení a podpoře finského kulturního života. V současné době sdružuje Forum Box přibližně 80 výtvarníků a herců, z nichž všichni patří k současné finské umělecké špičce. Forum Box si klade za cíl být prostorem, který je otevřený všem formám uměleckého vyjádření.

Výstavu připravilo umělecké sdružení Forum Box a České centrum Praha s podporou Frame Visual Art Finland a The Arts Promotion Centre Finland.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy From the box / 9 umělců z Helsinek