Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotospolku FAUN

Nejméně do 3.8.2017 bude v X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotospolku FAUN.

Členové fotospolku o sobě:

Chceme být barevní jako papoušci, ale někdy nás pohltí sestry černá s bílou.

Fotografujeme. Musíme. Fotografování může být stavem duše. Proto se nejčastěji snažíme vyfotografovat vlastní pocity a nápady. Ležíme na trávě a světlonoši nám nosí světlo v konvicích. Konvice mohou být čtvercové i obdélníkové a často trčí do prostoru, který vidíme kolem sebe.

Hrajeme si. Aby člověk něco mohl zachytit, musí si s motivem pohrát a pomazlit se. Nebojíme se s objektem fotografie obcovat.  

Fotografujeme téměř vše. Lze říci, že oblíbeným objektem našich fotografií jsou zdánlivě ošklivé a nezajímavé věci – kuchyňské náčiní, praskliny ve zdech, kusy plechu apod. Máme rádi obliny i čtverce. 

Nemáme žádnou hiererchii. Nemáme prezidenta ani stanovy. Spojuje nás podobné vidění a přátelství. Neuzavíráme se před světem. Vítáme mezi sebou osoby zcela prokazatelně nesoudné a nerozumné se vztahem k fotografii. Toť celé naše programové prohlášení.

Kdo stojí za Faunem?

Lenka Faltejsková

Barbora Nebeská

Morgaine La Fay

Petr Labonek

Jan Sysel

Ondřej Růžička

Martin DobešFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotospolku FAUN