Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Fotoklubov Komárno a Praha (Fotografia nepozná hranice – návraty)

16. 6.-26. 6. / Slovenský dům / Fotografie

Do 26. 6. 2023 je ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná v podzemí velmi zajímavá výstava Fotoklubov Komárno a Praha (Fotografia nepozná hranice – návraty).

Pozvanie predsedu českého fotoklubu Praha Angela Purgerta na pokračovanie družobnej činnosti nenechalo na seba dlho čakať. A tak Regionálne osvetové stredisko v Komárne spoločne s Fotoklubom Helios Komárno pripravili pokračovanie projektu Fotografia nepozná hranice tento krát s prívlastkom Návraty. Ako už názov napovedá po deviatich mesiacoch sme sa vrátili do stovežatej Prahy. Ideou stretnutia bola spoločná výstava členov oboch fotoklubov v galérii Slovenského domu v Prahe. Voľný termín výstavy nám bol pridelený už na jeseň roku 2022, a tak sme mali čas na prípravu projektu podporeného hlavným partnerom Fondom na podporu umenia.

Slávnostnú vernisáž otvoril v piatok 16. júna 2023 riaditeľ Slovenského domu v Prahe Vladimír Skalský, predseda Fotoklubu Praha Angelo Purgert a predseda Fotoklubu Helios Komárno František Holop. Návštevníkom sa prihovoril aj poslanec mestského zastupiteľstva v Komárne Zoltán Bujna a metodička Regionálneho osvetového strediska v Komárne pre fotografiu Jana Mačicová. Kolekciu vystavených fotografií tvorilo 21 diel českého a 24 diel slovenského fotoklubu. Pestrá inštalácia bola tematicky rozmanitá, obsahovala snímky krajiniek, architektúry, portrétov, aktov, experimentov tiež aj novinku rozšírenú realitu skrytú vo fotografii.

Na záver už len vyslovenie nádeje, že spolupráca medzi Fotoklubom Helios Komárno a Fotoklubom Praha bude napredovať a vzťahy členov sa prehĺbia do dlhoročných priateľstiev.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Fotoklubov Komárno a Praha (Fotografia nepozná hranice – návraty)