Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografky Bibora

18. 12.-23. 1. / Champagnería / Fotografie

Do 23.1.2018 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografky Bibora.

Bibora touto výstavou představuje průřez svou osobitou tvorbou, pro níž jsou tolik typické emoce, přirozenost a hledání nevšedních úhlů. Fotografie, často úmyslně ponechány bez názvu, zachycují ženské tělo v emotivních detailech, nutí diváka k zamyšlení a rozvinutí své fantazie. Portrét v podání Bibory dýchá netradiční atmosférou a ponechává pozorovateli dostatek prostoru pro vlastní výklad a zážitek z každého výjevu.

Autorka nejraději pracuje s emocemi, které nelze dopředu naplánovat. Netvoří podle předem připraveného scénáře. Improvizuje. Momentální nálada její i modelky, spolu s kreativně využitými prvky prostředí, jsou nedílnou součástí hravého přístupu k tvorbě fotografie.

Tlumené barvy, jednoduchá kompozice a často se vyskytující motiv vody a květin pak již jen dotváří styl, ve kterém se Bibora ráda pohybuje.

Autorka o sobě:

“Jsem chaotická a v dnešním světě trochu ztracená. To mi ale neubírá na optimismu a cílevědomosti. Vyzkoušela jsem několik profesí založených na práci s lidmi, ale fotografií se k nim dostanu nejblíže. Ráda experimentuji a poznávám nové věci a lidi. Svou volnou tvorbou se snažím zaujmout a vzbudit v lidech různé nálady a pocity.”

BB v bodech:
– pochází z Pardubic
– momentálně žije v Praze
– mezi své fotografické úspěchy řadí bohaté portfolio ve PhotoVogue gallery, 1x, umístění v soutěži Žena/Woman Strakonice, publikace v českých a zahraničních periodikách ( RussianPhoto, ArabPix, FotoVideo, atd.)
– získala ocenění Mezinárodní federací fotografického umění (FIAP).
– je hravá, někdy fotí, ale ráda se postaví i před objektivFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografky Bibora