Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Zuzany Samara: Všude dobře – DOMA nejlíp

Do 16.3.2016 bude v nově otevřené Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná hlavní výstava festivalu Jeden svět: výstava fotografií Zuzany Samara: Všude dobře – DOMA nejlíp.

Až navštívíte Divácké centrum festivalu v Galerii Lucerna, nezapomeňte se pozorně rozhlížet kolem. Stěny centra ozdobí dokumentární fotografie Zuzany Samary zachycující momenty z každodenního života lidí bez domova. Soubor snímků dostal příznačný název Všude dobře – DOMA nejlíp a bude k vidění po celou dobu festivalu.

Paní Samara se věnuje fotografii dlouhodobě a myšlenka na výstavu o těch, kdo žijí na ulici, k ní přišla společně s vizí založit nadační fond Bez-DOMOVA. Když se společnost Kofola, již vlastní její manžel, stala hlavním partnerem festivalu Jeden svět a za téma roku 2016 bylo zvoleno HLEDÁNÍ DOMOVA, plány na výstavu dostaly jasné obrysy.

Fotografie vznikaly v průběhu podzimu 2015 v Praze, Ostravě a Opavě. Společně se snímky si autorka z návštěv v provizorních obydlích a pod mosty odnesla i silné osobní příběhy těch, které potkala. „Při každém návratu domů jsem si pak vážila toho, že nemám hlad, že jsem v bezpečí, že na mě doma někdo čeká a zítřek mi zase přinese klid a jistotu. Překvapila jsem samu sebe, že i přes všechny ty těžké osudy jsem schopna zachovat si rovinu harmonie a nikoho nesoudit či nelitovat,“ popisuje své zážitky Zuzana Samara. Její fotky nabízejí pohled bez předsudků a kritiky.

http://www.jedensvet.cz/2016/vystava-vsude-dobre-doma-nejlipFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Zuzany Samara: Všude dobře – DOMA nejlíp