Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií ze života misionářů v Bulharsku

Do 31.8.2020 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3.patro, přístupná zajímavá výstava fotografií ze života misionářů v Bulharsku.

Fotografie nafotili dobrovolníci, kteří na misiích pomáhají, místní děti i profesionální fotografové.

Na předměstí Staré Zagory v Bulharsku žije na 10 tisíc Romů v extrémní chudobě, v podmínkách připomínajících indické slumy. Salesiánští misionáři a laičtí dobrovolníci zde pracují především s dětmi a mládeží, pro které organizují doučování a volnočasové aktivity během roku a letní tábory o prázdninách. Právě misijní práci a život místních dětí má přiblížit chystaná výstava. Část fotografií nafotily místní děti v rámci Evropského projektu Mládež v akci.

Výstavu pořádá Salesiánská provincie Praha ve spolupráci se Sadbou, za podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou Velvyslanectví Bulharské republiky. 

V minulém roce salesiáni oslavili 25 let svého působení v Bulharsku. Letos v dubnu uplynulo 1135 let od smrti svatého Metoděje, patrona Evropy a misionáře, který působil v Českých zemích i v Bulharsku. Slavíme také 100 let od navázání diplomatických vztahů mezi Bulharskem a Českou republikou. „Výstavou fotografií z misií jsme chtěli upozornit na význam spolupráce různých národů a etnik v rámci Evropy, z nichž každý má nejen své problémy, ale i své talenty, jimiž může druhé obohatit a přispět tak k vytvoření lepšího světa pro všechny,“ dodává Kateřina Cveklová.

Hosty vernisáže byli salesiánský misionář působící v Bulharsku a nastupující delegát pro misie Jaroslav Fogl a paní režisérka Světlana Lazarová, která o tamních misionářích před lety natočila dokumentární film Hodina růží.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií ze života misionářů v Bulharsku