Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Vojtěcha Vlka: Masky

Do 30.1.2021 najdete v příjemném podniku Galerka, Bělehradská 44, Praha 2 (tram Pod Karlovem), krásnou výstavu fotografií Vojtěcha Vlka: Masky.

Otevřeno Pondělí až Sobota 17:00 – 22:00.

Jedná se o výstavu Vojtěcha Vlka a jeho dlouhodobého projektu „Maska v rituální podobě“, který je vzhledem k současné situaci obohacen o sérii portrétů anticovidových masek lékařů z Thomayerovy nemocnice.

V prvním ročníku studia UMPRUM dokumentoval práci sester boromejek ve svých rodných Moravských Budějovicích, později na stáži v Jeruzalémě vznikl soubor fotografií z Izraele a Palestiny. V Praze pak dokument „Capuccini“ ze života bratří kapucínů na pražské Loretě či kniha fotografií z premonstrátského kláštera v Innsbrucku. V nedávných letech podnikl Vojtěch Vlk několik cest za křesťanskými velikonočními rituály na Filipíny, do Mexika a do španělské Andalusie, z nichž přivezl sérii působivých záběrů. Ty ještě doplňují fotografie ze života a portréty „svatých mužů“ Sádhuú z indického Váránasí.

Vojtěch Vlk vystudoval ateliér fotografie na Vysoké škole umělecko-průmyslové a absolvoval také studijní stáže v Kanadě, Vídni a v Izraeli. Věnuje se především korporátní a portrétní fotografií. Jeho velkou vášní je cestování a reportážní fotografie často zaměřená právě na duchovní témata.

Vojtech Vlk – PhotographerFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Vojtěcha Vlka: Masky