Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Vlasty Dufkové: Visutý čas …

Do 15.6.2015 bude v Portugalském centru, Oettingenský palác, Josefská 6 (vstup z průchodu), v úředních hodinách přístupná zajímavá výstava 3 cyklů fotografií z osobního archivu Vlasty Dufkové: Visutý čas / Látková výměna /Fotosyntéza zastavených okamžiků čtyř desetiletí: rozpuštění v prostoru.

PhDr. Vlasta Dufková, Ph.D. (* 29. května 1951 v Praze), je česká romanistka, překladatelka z francouzštiny a portugalštiny a také básnířka. Působí jako pedagožka na Ústavu románských studií FF UK.

Vystudovala SVVŠ v Praze. Roku 1967 přešla na lyceum Claude Debussyho v Saint-Germain-en-Laye, které dokončila maturitou v roce 1969. V letech 1969-1974 studovala obor francouzština – portugalština na Filosofické fakultě UK. V roce 1975 získala titul doktora filosofie. Od roku 2000 pracuje jako redaktorka nakladatelství Paseka. Působila i v nakladatelstvích Odeon 1976 – 1994 a Mladá fronta 1994 – 1999.

Dne 30. září 2009 obdržela za svůj překlad knihy Burití od brazilského spisovatele Joao Guimaraes Rosa Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad zahraničního literárního díla do češtiny.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Vlasty Dufkové: Visutý čas …