Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Vítězslava Vaňkáta: Krása stáří

Do 30.11.2017 bude v Národním zemědělském muzeu, Kostelní 44, Praha 7, přístupná krásná výstava fotografií Vítězslava Vaňkáta: Krása stáří. Výstavu doplňují dřevořezby, portréty, malíře pana Vladimíra Otáhala z Kobylí. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava fotografií zachycujících mizející svět venkovských tradic oblékání do kroje – dříve běžné součásti života na vesnici. Výstava je realizována ve spolupráci s obcí Kobylí.

Výstavu Krása stáří, představující zejména seniory obce Kobylí na snímcích pana Vítězslava Vaňkáta, jsme chtěli původně zaměřit na zachycení mizející tradice každodenního oblékání do kroje, ale postupně jsme nalezli neobyčejnou krásu, moudrost a zkušenosti stáří v širším pojetí. Záměrem nebylo vytvořit umělecké fotografie, ale zachytit současný život starší generace. Naši spoluobčané se nechali trpělivě  fotografovat při rozličných příležitostech, v řadě situací a v různém ročním období. Pořizování snímků probíhalo dva roky.

Někteří se nás ptali:  „Proč nás fotíte až teď a ne před léty, když jsme byli mladí a hezcí?“ Odpověď na tuto otázku dává soubor fotografií, které nejsou jen momentkami, ale vyprávějí životní příběhy jako trvalý odkaz příštím generacím. Výstavu doplnily fotografie z Vašich rodinných archivů, od portrétů po fotografie zachycující práci, odpočinek, slavnostní okamžiky i setkání blízkých.

Více zde: http://kphkobyli.webnode.cz/products/vystava-krasa-stari/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Vítězslava Vaňkáta: Krása stáří