Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Šárky Svobodové: … prostě jednoduše

Do 13.7.2017 bude v X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Šárky Svobodové: … prostě jednoduše.

Šárka Svobodová, AFIAP

Už jako dítě jsem ráda pozorovala svět skrz hledáček dědečkova fotoaparátu. Až později jsem si uvědomila, že se má dnešní záliba projevovala již tehdy. Více jsem se začala fotografii věnovat v roce 2005. Nyní pro mě fotografování není už jen koníčkem, stalo se „věcí“, kterou prostě k životu potřebuji. Dává mi pocit neuvěřitelné relaxace a pohody, kterou dnes již v chaosu běžného dne jen stěží nalézáme. Stačí přiložit oko k hledáčku a rázem jako by kolem nic neexistovalo, jen se tiše dívám a tvořím si svůj malý svět. Fotím především krajinu, nejraději během jiskřivé zimy a kouzelných ranních nálad jara či podzimu.
Od roku 2012 dělám převážně jen černobílé fotografie v minimalistickém stylu, mám ráda jednoduché motivy. Na mých fotkách se tak často objevuje „nic“ a spousta „vzduchu“ kolem, pro běžného pozorovatele až moc obyčejné věci, ale přesně takové jednoduché, čisté a klidné fotky mám ráda, takové je chci mít. Pokud se vám třeba zdají některé moje obrázky trošku smutné, zkuste se na ně podívat znovu, tak trošku jiným pohledem a snad v nich naleznete ten klid a tu jednoduchost (nekomplikovanost), kterou v nich vidím já.
Fotografie na této výstavě jsou vybrané z několika tematických sérií. Najdete tu něco z tématu „Maličkosti“, „Minimální krajiny“, „V polích“ nebo „Známá místa černobíle“.
V mém fotobatohu byste aktuálně našli zrcadlovky Nikon D7000, D80 a malou Sony RX100. Dále pak občas Yashicu 124G, kterou si ráda fotím jen tak pro radost, pro ten krásný pocit, pro můj oblíbený čtvercový formát, zkrátka nádherný starý stroj.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Šárky Svobodové: … prostě jednoduše