Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Petra Cetkovského

Do úterý 3. 1. 2024 je v Clubu 3. břeh, který nově funguje i jako Galerie Fotorenesance, Nitranská 13, Praha 3, přístupná krásná výstava fotografií Petra Cetkovského.

Ředitel pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze Petr Cetkovský se více než dvacet let věnuje fotografování. Hrdě se hlásí ke statutu fotografa – amatéra, ovšem jeho tvorba si získala i pozornost profesionálů.

Cetkovský je tak jedním ze šesti autorů, jejichž monografie vyšly ve speciální edici nakladatelství Fotorenesance věnované dosud neobjeveným talentovaným tvůrcům (k dostání na místě).

Mezi lékaři není jako fotograf výjimkou. Jeho mentorem a učitelem je MUDr. Petr Helbich, odborník na plicní choroby, který byl dlouhá léta vědeckým pracovníkem Výzkumného ústavu tuberkulózy ve Fakultní nemocnici Bulovka. Helbich byl také asistentem známého českého fotografa Josefa Sudka.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Petra Cetkovského