Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Pavla Ochonského: Kolem světa (v rámci Doktorfestu 2016)

27. 5.-5. 6. / Písecká brána / Fotografie

Už jen do 5.6.2016 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6, přístupná výstava fotografií Pavla Ochonského: Kolem světa.

Zahájení výstavy proběhlo v rámci Doktorfestu 2016.

Pavel Ochonský, který je pro zajímavost mimochodem uznávaným zubařem, pochází z Olomouce, ale nyní žije a pracuje v Hradci nad Moravicí a v Opavě. Vystudoval Střední zdravotnickou školu v Ostravě a lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor zubní lékařství. V současné době provozuje soukromou zubní ordinaci.

Láska k fotografování se u něj však projevovala už od raného mládí. K pozdějšímu návratu ke své zálibě, a sebezdokonalení v tomto uměleckém oboru, napomohl Pavlovi fotograf Ladislav Kubesa, který jej zasvětil do techniky digitální fotografie. Profesionálním životem Ochonského, jakožto fotografa, prošel, a jeho tvorbu výrazně ovlivnil, ale také např. slavný Robert Vano. U toho absolvoval Pavel Ochonský workshopy fotografování aktů a naučil se techniku platinového tisku.

Zdroj: Tomáš Pustka,  http://opavsky.denik.cz/kultura_region/kdyz-se-snoubi-obraz-z-fotografii-aneb-vystava-s-n.html

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Pavla Ochonského: Kolem světa (v rámci Doktorfestu 2016)