Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Otakara Petříčka – Nejasno?

4. 5.-27. 5. / Viniční altán / Fotografie

Do 27.5.2016 bude ve Viničním altánu Gröbovka, Havlíčkovy sady 1369, Praha 2 – Vinohrady, přístupná výstava fotografií Otakara Petříčka – Nejasno?.

Otakar Petříček je amatérský fotograf – autodidakt, samostatně se vzdělávající za pomoci dostupné literatury a vlastní tvůrčí praxe, často cestou pokusů a omylů. Začínal fotografovat legendární středoformátovou dvouokou zrcadlovkou Flexaret a po dlouhém období s kinofilmovým fotoaparátem se od začátku současného tisíciletí věnuje téměř výhradně digitální fotografii.
První kontakt s digitální technikou byl ryze pracovní a velmi prozaický. Možnosti digitální fotografie ho nicméně zaujaly natolik, že si brzy pořídil svůj vlastní digitální fotoaparát a začal fotografování věnovat velkou část svého volného času.
S nástupem digitálních technologií a Internetu přestal tvořit „do šuplíku“ a začal své fotografie veřejně prezentovat na různých fotografických serverech. Digitální zpracování fotografií se snaží využívat v rozumných mezích, bez výrazného pozměnění fotografované scény. Pro své záběry vyhledává s oblibou nenápadné, obyčejné a všední, avšak přesto něčím zvláštní motivy v přírodě i v městském prostředí. Snaží se vlastním pohledem vidět a zachytit běžné věci, jevy i nálady okolo nás. Nalezená zátiší, život v ulicích a minimalistické pohledy ho zajímají nejvíce.
Účastní se fotografických dílen a workshopů. Jeho snímky jsou zvěřejněny v časopisech PhotoLife a Československá fotografie a v publikaci Věci kolem nás, vydané Svazem českých fotografů, jehož je od roku 2011 členem. Své práce dousud vystavoval v rámci následujících skupinových výstav:
– 33. Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2013 Svitavy
– 35. Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2015 ve Svitavy
– Členská výstava Portrét, Praha, 2013
– Členská výstava Děti a jejich svět, Praha, 2015
První autorská výstava Nejasno? představuje průřez dosavadní fotografickou tvorbou a záměrně si neklade za cíl vystavit fotografie, které se zalíbí na první pohled. Spíše mohou vyvolat otázku – proč takové fotografie vůbec vznikají, jaké stavy odráží a jaké pocity mají vyvolat. Odpověď nechť si najde divák sám…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Otakara Petříčka – Nejasno?