Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Norbiho Kovácse – Cestou

5. 9.-30. 9. / Viniční altán / Fotografie

Do 30.9.2016 bude ve Viničním altánu Gröbovka, Havlíčkovy sady 1369, Praha 2 – Vinohrady, přístupná výstava fotografií Norbiho Kovácse – Cestou.

Norbi Kovács (* 3. července 1968, Šahy, Československo) je slovenský kytarista a zpěvák. V roce 1992 se odstěhoval do Prahy, kde hrál s mnoha skupinami. V současné době je členem skupiny Ivan Hlas Trio a spolu s Olinem Nejezchlebou hraje v uskupení KYBABU. Je autorem hudby k několika filmům, mezi které patří i U mě dobrý.

„Na náměstí Plaza Mayor v Madridu v roce 2008 jsem zmáčkl spoušť malého kompaktu Sony, abych vyfotil v kavárně pod stolem skotačící vrabčáky. V tom okamžiku jsem ani ve snu netušíl, že tímhle zmáčknutím spouště zároveň startuji svoji druhou největší vášeň vedle hudby.

Focení. Ta první fotka se mi zdála poněkud placatá a tehdy jsem vlastně ani pořádně nevěděl proč. Začínal jsem se shánět po literatuře a pořidil si svoji první zrcadlovku Canon 400D. Od té doby se mi koníček stal koněm. Díky intenzivnímu hraní a cestování nemám nouzi o náměty, ale převažuje u mne focení portrétů plenérů. Na koncertech se mi často podařilo zachytit senzační momentky špičkových muzikantů. Tommy Emmanuel, Steve White, Laurence Juber a mnoho dalších se mi tak stali nejen kolegy při hraní, ale dali mi i skvělou příležitost k potrétování. Dnes k focení používám Canon 7D. Na tuto výstavu jsem vybral fotky z cest po Řecku, kam každý rok jezdím s rodinou. Většina záběrů je focena brzy ráno, kdy má pro mne krajina největší sílu a kouzlo.

A jak jde focení a hudba dohromady? Skvěle! U obojího je potřeba být na správném místě a k tomu dobře naladěn.

Norbi“

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Norbiho Kovácse – Cestou