Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Mike Wolka

13. 4.-21. 4. / StellArt Gallery / Fotografie

Do 21.4.2017 bude ve StellArt Gallery, Sokolovská 180, Praha 8 – Palmovka, přístupná výstava fotografií Mike Wolka.

Mike je fotograf pracující v Praze a v USA. O fotografii se začal zajímat na střední škole a k focení používal Fujicarex SLR. Po studiích na universitě pracoval v sedmdesátých a osmdesátých letech jako člen posádky ve vojenském Letectvu USA.
Po té byl školitelem inženýrství a technologie a následujíchích 30 let zároveň pracoval pro jednu z hlavních amerických elektráren.
Výsledkem byla dlouholetá fotografická pauza.
Jeho umělecká vize je produktem dřívější doby a Mike cítí, že je nejúčinnější, naplňovat ji pomocí fotoapárátů té doby. Práci mu ulehčilo vedení Douga Cunninghama. Měl to štěstí pracovat měsíc v jeho temné komoře v Chalestonu v jižní Karolíně.

Příběh Vejce a Nit vznikl jako výzva při účasti na setkání fotografů zde v Praze.
I když si divák může vytvořit vlastní interpretaci, příběh je úzce spjat s tímto městem. Je zde možné, aby neživé věci oživly a vytvářely vlastní příběhy. Při sledování svého námětu, potkal Mike u sochy Franze Kafky Giorgia ze StellArt Gallery. Takže výstava se zkrátka měla uskutečnit…..

Všechny fotografie byly foceny fotoaparátem Yashica TLR
s použitím filmu 120 Foma a Ilford. Negativy byly vyvolány v XTOL a vytištěny v Bé FOTO v Holešovicích.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Mike Wolka