Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Michala Krause: „Za zvířaty od severu k jihu“

Jenom do 24.8.2016 bude v nově otevřené X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Michala Krause: „Za zvířaty od severu k jihu“.

Výstava velkoformátových fotografií zvířat a přírody z chladného severu i horkého jihu.

Michal Krause o sobě píše:

„Fotografování se věnuji bezmála 15 let, z toho poslední roky převážně (ale nikoliv výhradně) wildlife a přírodě. V současné době jsou aktivity spojené s fotografií mou hlavní činností. Aktivně publikuji články na serveru Paladix.cz, kde vyšla i má stěžejní díla, čtyřicetidílný seriál o Adobe Lightroom nazvaný Lightroom efektivně a obdobně rozsáhlý seriál Capture One efektivně, a vydávám pravidelný týdenní newsletter Lepší fotky. Současně také pořádám individuální kurzy fotografování a postprodukce a poskytuji konzultace v oblasti výběru a používání fotografické techniky. Připravil jsem rovněž několik videokurzů pro internetovou televizi KurzyŽivě.

Pokud čas a finance dovolí, podnikám fotografické cesty, ať už ve vlastní režii nebo s jinými českými fotografy přírody. Během nich jsem navštívil tři kontinenty a deset států a doufám, že tento seznam bude postupně narůstat. Mé fotografie z výpravy na Špicberky obdržely cenu Trigema v soutěži Czech Press Photo 2015.

Jsem členem fotografické skupiny x-pozice s jejímiž členy mě pojí osobní přátelství i mé fotografické kořeny. Společně jsem uspořádali několik výstav, mimo jiné v Galerii Čerťák a Knihovně Akademie věd ČR.

Mou práci můžete sledovat ve fotogalerii, na Twitteru, Facebooku nebo 500px.“

Domovská stránkaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Michala Krause: „Za zvířaty od severu k jihu“