Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií MIA Dance Festivalu: Tanec jako droga aneb vyfoť to

Do 30.6.2016 bude v knihkupectví Academia, kavárna v 1.patře vzadu, Václavské náměstí 34, Praha 1, přístupná výstava fotografií MIA Dance Festivalu: Tanec jako droga aneb vyfoť to.

Zadáním soutěže „TANEC JAKO DROGA ANEB VYFOŤ TO“ je vyfotit tanec v kráse pohybu.

Odborná porota byla jmenovaná pořadatelem MIA festivalu.

Porota navrhla udělení cen, které pro soutěž Mia foto poskytne partner soutěže Foto Škoda.

Soutěž „TANEC JAKO DROGA ANEB VYFOŤ TO“ se podle dělí na kategorie dítě a dospělý (od 18ti let).

Sdružení „Děti fitness aneb sportem proti drogám“® je neziskové občanské sdružení, které se již od roku 1999 snaží budovat v dětech vztah ke sportu, správně vyplňovat jejich volný čas a tím předcházet negativním jevům současnosti, jako je např. zneužívání drog. Našich akcí a soutěží se mohou účastnit již děti od tří let. V tomto věku představuje příprava na naše soutěže v podstatě pohybovou a gymnastickou přípravu, aniž by dítě předčasně směřovalo k dráze vrcholového sportovce.

Všechny naše akce jsou pořádány pod ochrannou známkou „ Děti fitness aneb sportem proti drogám“®. Na akcích a soutěžích se děti učí vztahu ke sportu nebo tanci. Rodiče si pro své děti v jakémkoliv věku mohou vybrat klub, který se jim bude nejvíce líbit. K tomuto účelu slouží naše tzv. veřejné akce, jako jsou Plesy princezen, Mikulášské, Dětské dny a podobně.
Velkou část naší činnosti tvoří skupinová sportovní vystoupení, kde se děti učí kromě zvládnutí vlastního těla i týmové spolupráci. Nedílnou součástí jsou i sólová vystoupení nebo vystoupení  malých skupin. Zde je prostor pro kreativitu samotných dětí.

Sdružení je zakladatelem a pořadatelem mezinárodní postupové soutěže ve sportovních tanečních sestavách různých hudebních stylů MIA Dance festival. Tradiční součástí našich akcí se také stal „Projekt bez bariér“, v rámci kterého se účastní děti i dospělí z různě znevýhodněných skupin. Postupně jsme pro naše akce našli i místa, která mají bezbariérový přístup, tzn. že se mohou bez problémů zúčastnit i tělesně postižení se jak v řadách soutěžících, tak v řadách diváků.
„Děti fitness aneb sportem proti drogám“ je neziskové občanské sdružení, které je řádně zaregistrováno na úseku sdružování u ministerstva vnitra pod č.j.: vs/1-1/62084/05-r. Obchodní název „Děti fitness aneb sportem proti drogám“® je registrovanou ochrannou známkou na Úřadě průmyslového vlastnictví.

http://www.miafestival.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií MIA Dance Festivalu: Tanec jako droga aneb vyfoť to