Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Martina Kamína: Skotsko

Do 30.6.2020 bude v Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná krásná výstava fotografií Martina Kamína: Skotsko.

Výstava fotografií Skotska uzavírá desetiletou snahu fotografa Martina Kamína poznat odlehlou zemi s fotoaparátem v ruce.

Deset let je ovšem příliš krátká doba.

Nepohodlím a strádáním vykoupené galerijní fotografie jen stěží navodí u diváka všechny pocity, jež doprovází FOTOGRAFA na cestě poznání drsné skotské přírody, ale hlavně sebe SAMA.

Když uděláte dvě dobré fotografie týdně, můžete si blahopřát a být šťastní. Jsou ale týdny, kdy jen jezdíte krajinou, v mokrých šatech se brodíte vřesovišti, usínáte v prochladlé dodávce, vstáváte ve tři ráno, lovíte světlo, sušíte oblečení a modlíte se, aby dnešek byl o trošku lepší než poslední deštivý a větrný týden.

A když se vrátíte domů do Česka a chcete svým blízkým a známým vyprávět skotské příběhy, nejde to. Ty zážitky jsou nepřenosné, nesdělitelné a neopakovatelné. Takže zbývá jen ukázat získané fotografie a doufat, že alespoň část skotských pocitů přejde na diváka a dotknou se jej podobně jako Martina.

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: Petr a Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Martina Kamína: Skotsko