Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Lenky Faltejskové a křest básnické sbírky Verše psané na sklo

12. 9.-27. 10. / Champagnería / Fotografie

Do 27.10.2019 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá prodejní výstava fotografií Lenky Faltejskové.

Souběžně s vernisáží se konal i křest autorčiny básnické sbírky Verše psané na sklo. Sbírka obsahuje 65 básní a autorských fotografií, k nimž básně vznikly.

Fotografie obsažené ve sbírce se dají rozdělit na dvě kategorie: barevné, v zásadě snímky ze starých plechů (které na rozdíl od staré lásky krásně rezaví), zdí a vrat, a klasické černobílé. Většinou si po vyvenčení přinesu nějakou fotku a napadne mě k ní báseň. Jindy mě naopak napadne báseň a pak k ní hledám fotku. Jsou ovšem i případy, kdy si nepřinesu nic a nenapadne mě k tomu nic.

Lenka Faltejsková

„Povoláním jsem překladatelka, fotografování je vášeň, která stravuje můj volný čas“.

Absolvovala jsem řadu samostatných i společných výstav, mé fotografie doprovázejí české vydání knihy Mariusze Szczygieła, Projekt pravda, dále poému Tomáše Lotockého, Malí kapesní sněhuláčci, ilustrovaly také 11. číslo literárního časopisu Herberk a jedna z nich byla přetavena v obálku románu Ivy Pekárkové, Třísky.

Verše psané na sklo jsou mou prvotinou.

Mé fotografie a texty můžete nalézt na mém facebookovém profilu:

facebookový profil

 

 

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Lenky Faltejskové a křest básnické sbírky Verše psané na sklo