Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Ladislava Rostaše: Osobnosti za oponou

Do 27. 9. 2022 je v Café Pragovka v areálu Pragovka Art District, Kolbenova 34A (metro Kolbenova), přístupná výstava fotografií Ladislava Rostaše: Osobnosti za oponou.

Jedná se o autorovu první charitativní výstavu portrétů známých osobností, kterou chce podpořit nadace pomáhající dětem v dětských domovech.

Výstava je prodejní a výtěžek z prodaných fotografií je určen pro Nadační fond Veroniky Kašákové a Spolku hvězdy Dětem.

Od tří do osmnácti let žil v dětském domově ve Vysoké Peci. Původně se chtěl stát zahradníkem, pak ale objevil kouzlo fotografie. Dnes Ladislav Rostaš (23) bydlí v Chomutově.

Dalším, kdo Láďovi pomohl vydat se vstříc jeho vysněné kariéře, byl ArteFond Jiřího Mádla, který spravuje organizace Yourchance a který se na podporu talentů v dětských domovech přímo zaměřuje. Fond Láďovi věnoval profesionálnější fotoaparát a zároveň mu nabídl spolupráci. „Fotím na akcích, na které mě Jirka Mádl pozve, na různých premiérách nebo natáčení, nedávno jsem fotil třeba jednu talkshow,“ vysvětuje Ladislav.

Jiří Mádl je také jednou z osobností, jejichž portréty se objeví na Láďově charitativní výstavě. Kdo zavítá, může se těšit na Evu Josefíkovou, Ondřeje Rumla, Natálii Grossovou, Báru Jánovou nebo třeba Raye Korantenga a další..Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Ladislava Rostaše: Osobnosti za oponou