Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Kateřiny Jičínské: A sestřičky, nudíte se někdy?

Do 18. 10. 2021 bude v Poštovní minigalerii na poště Přemyslovská 2 (vchod z nám. Jiřího z Poděbrad), přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Kateřiny Jičínské: A sestřičky, nudíte se někdy?

Kateřina Jičínská zachycuje v souboru dokumentárních fotografií život Školských sester sv. Františka ve Slatiňanech pohledem mladé autorky, která v klášteře strávila dva týdny. Namísto klasické černobílé fotografie typické pro sociálně orientovanou dokumentární tvorbu se zde setkáme s barevnými snímky, které vyvazují sestry z klasických stereotypů a představ o životě v klášteře. S citlivým humorem nám tak autorka dovoluje zahlédnout za oponu světa, který by většině z nás mohl připadat na míle vzdálený a cizí, přestože tomu tak není.
 
Kateřina Jičínská vystudovala střední školu se zaměřením na textilní tvorbu. V současné době je studentkou na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem v ateliéru Přírodní materiály, nyní absolvuje stáž v ateliéru fotografie. Citlivost, laskavá naivita a jemný humor, které můžeme najít v tomto souboru se v autorčině tvorbě objevují často – pro Kateřinu jde o přirozený způsob, jak uchopit sociální témata, která jsou pro ni velice stěžejní.
 
Galerijní podzim probíhá od 16.9. do 16.10. v galeriích, kavárnách, barech a veřejných prostranstvích Žižkova. Vzniká pod dramaturgickým vedením PozorUmění, nové sekce festivalu Žižkovská noc. 
 
….
 
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Kateřiny Jičínské: A sestřičky, nudíte se někdy?