Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Karla Šustera: Orchestr BERG

Do 31.8.2020 bude v budově Ústřední knihovny – Městské knihovny Praha, Mariánské náměstí 1, Praha 1, v hlavní hale a v hudebním oddělení, zdarma přístupná výstava fotografií Karla Šustera: Orchestr BERG.

Fotograf Karel Šuster fotí Orchestr BERG už 5 let.

Karel Šuster

Narozen 1968 v Praze.

1986 maturoval na Střední průmyslové škole grafické v Praze, obor polygrafie.

Žije v Praze. Od roku 1990 se zaměřuje na fotografování hudebních koncertů a divadla. V roce 1991 začal pracovat jako fotoreportér v Českém deníku, později spolupracoval s deníky Telegraf, Svobodné slovo, MF Dnes, magazíny Rock & Pop, Beng! a dalšími. V současnosti spolupracuje s časopisy UNI, HIS Voice a CZ Music. Od roku 1999 dokumentuje činnost agentury AMP a Unijazzu, v jejichž čítárně pravidelně vystavuje své fotografie.

Na volné noze působí od roku 1997, zaměřuje se na reportáže, portréty, technickou, reklamní fotografii a úpravu digitálních dat. Nabízí fotografie z velmi obsáhlého archivu osobností hudby a divadla. Pro filmaře a výtvarné produkce zajišťuje dobové fotografické rekvizity. Mimo jiné pracuje s velkoformátovou technikou a zpracovává klasickými postupy černobílé fotografie ve fotokomoře.

….

Orchestr Berg je špičkové mladé těleso, které přináší svěží vítr na českou hudební scénu – uvádí divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Tu kombinuje například s divadlem, filmem, baletem, pantomimou, videoartem, výtvarným uměním apod., vystupuje často mimo tradiční sály. Prostřednictvím pravidelných objednávek nových děl u českých skladatelů především mladé generace pomáhá vytvářet nové hodnoty a investuje do budoucnosti hudby a umění. V současné době má na svém kontě již desítky světových premiér, ale také mnoho českých premiér vynikajících světových autorů. Ke koncertní činnosti orchestru patří vystoupení na mezinárodních festivalech a významných domácích pódiích. Spolupracuje s baletem Národního divadla (představení Zlatovláska a Ibbur). K mnoha snímkům pro Český rozhlas i na CD v roce 2007 přibyla nahrávka prvního profilového pořadu pro ČT.

Orchestr Berg založil v roce 1995 dirigent Peter Vrábel, který je dodnes jeho uměleckým vedoucím.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Karla Šustera: Orchestr BERG