Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda

Do 17.9.2017 bude v Galerii ve věži Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná velmi zajímavá výstava fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda.

„Hledám stále krásu života, krásu světla a tmy, krásu dravé i klidné vody, krásu velkolepých hor, krásu zlatavého slunce, krásu nekonečné přírody, těším se ze života, který žiju uspěchaně, a občas chci zpomalit či se zastavit, ale nedaří se mi to. Alespoň někdy.  A na těchto toulkách potkávám v krásné přírodě, u blankytného  moře a v drsných horách nádherné lidičky, moudré babičky, statečné dědečky, nevinné děti, bohaté i chudé, z různých zemí a národů. Jsou všichni laskaví, už jen tím, že jsou ochotni chvilku posedět či postát a dopřáli mi cvaknout  fotoaparátem.“
Reprezentativní výběrová galerie amatérské umělkyně při příležitosti životního jubilea.
JUDr. Hana Klímová, nar. 1951

Právnickou fakultu University Karlovy v Praze úspěšně ukončila v r. 1975. V roce 1979 složila rigorózní zkoušku a získala akademický titul doktor práv – JUDr. Od r. 1990 je advokátkou České advokátní komory zapsanou v seznamu od č. 1023.

Advokátní praxi vykonává zejména v oborech práva trestního, občanského, nemovitostního, rodinného a sportovního. Je rovněž tlumočnicí jazyka německého zapsanou v seznamu tlumočníků Ministerstva spravedlnosti České republiky. Hovoří také anglicky a rusky.

Od r. 2008 je členem mezinárodní asociace právníků-lyžařů SKILEX INTERNATIONAL. Od r. r. 2009 je členem Česko-turecké obchodní komory se sídlem v Praze. V současné době se ve volném čase věnuje studiu tureckého jazyka, literatury, dějin a kultury.

Kromě pracovní činnosti, která vyplňuje většinu jejího času, má řadu koníčků, k nimž především patří sport – lyžování, plavání, stolní tenis, cestování, jazzová a klasická hudba a jejím největším koníčkem je fotografování. Tomu se věnuje už od mládí. Své náměty hledá a nachází při cestování, v přírodě, na moři i v horách, ale i mezi lidmi v cizích zemích. Fotografování jí umožňuje a pomáhá v poznávání světa a jeho dokumentaci, ale i v relaxaci. Uspořádala již několik velmi úspěšných výstav a to jak společně s dalšími výtvarníky, tak samostatných. K těm se řadí výstavy uspořádané v r. 2005, v letech 2007 až 2012 ve Strahovském klášteře v Praze.

www.advokati-khklima.cz


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií JUDr. Hany Klímové: Krásní lidé – příroda – pohoda