Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita – „Světlo víry a naděje“

1. 5.-27. 5. / Galerie kritiků / Fotografie

Do 27.5.2018 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií  Jindřicha Štreita – „Světlo víry a naděje“. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

U příležitosti oslav 25. výročí vzniku samostatné České republiky v roce 1993 vzdáváme touto výstavou poctu jednomu z našich nejlepších fotografů, Jindřichu Štreitovi, který život českých občanů kontinuálně dokumentoval, společenský vývoj kriticky nahlížel a zvěčnil svou tvorbou.

Jindřich Štreit se narodil 5. 9. 1946 ve Vsetíně, věnuje se převážně dokumentární fotografii. Absolvoval Pedagogickou fakultu univerzity Palackého v Olomouci, roku 2009 se po obhájené kandidatuře na AMU stal profesorem. Od roku 1967 uskutečnil na 900 výstav v řadě zemí po celém světě, vydal na tři desítky knižních publikací a od roku 1990 se soustavně věnuje humanitární a charitativní činnosti. Je autorem cyklů fotografií zaměřených na subkulturu Romů a přistěhovalců.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita – „Světlo víry a naděje“