Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta

11. 4.-9. 6. / Opatství Emauzy / Fotografie

Do 9.6.2019 bude v Opatství Emauzy, Vyšehradská 49, Praha 2 (vchod brankou a doleva podél kostela), přístupná v samotném Kostelem Panny Marie na Slovanech, krásná a působivá výstava fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta.

Putovní výstava černobílých fotografií Jindřicha Štreita se letos představí v Emauzském kostele Panny Marie na Slovanech.
Jednotlivé fotografie byly kurátorsky vybrány samotným autorem v tandemu s architektem Václavem Hlaváčkem.

Koncept čtrnácti zastavení křížové cesty je podtržen instalací přiléhající k chrámové zdi, která tvoří – přeneseně i vizuálně – oporu vztyčujícímu se kříži. Instalaci navrhl sochař Vojtěch Hlaváček.

O autorovi fotografií:
Jindřich Štreit je jeden z nejvýznamnějších českých fotografů, který představil více než tisíc sto autorských výstav a mnoha kolektivních se zúčastnil. Vydal 30 knih, jeho díla jsou zastoupena v nejvýznamnějších sbírkách. Bylo o něm natočeno několik filmů. Celý život se věnuje dokumentování života na venkově, zajímají ho sociální a sakrální témata. Působí jako pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Projekt putovní výstavy Křížová cesta vznikl podnětem Václava Hlaváčka za přispění architektonického ateliéru Studio acht. Grafika výstavy: Štěpán Hlaváček

……

Vernisáž ozdobilo vystoupení Moniky Duarte Štreitové, oceňované české flétnistky, která se zaměřuje na soudobou hudební tvorbu a pro kterou současní skladatelé moderní hudby napsali již přes 200 skladeb.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Křížová cesta