Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Kde domov můj

Do 26.2.2017 bude v Galerii české spořitelny, Rytířská 29, Praha 1 (v podzemí), přístupná velmi zajímavá a hluboká výstava Jindřicha Štreita: Kde domov můj ?

Díky 30 ti fotografiím od českého dokumentaristy Jindřicha Štreita tak můžete nahlédnout pod pokličku života bezdomovců. Po dvou letech, kdy se Jindřich Štreit mezi bezdomovci pohybuje, ví o této komunitě mnoho (dlouhodobě dokumentuje jejich život v Olomouci a okolí). „Fascinuje mne, když mezi lidmi najdu vztah, který je čistý, krásný, plný lásky a naděje,“ říká Jindřich Štreit, uznávaný profesor fotografie.
Jindřichu Štreitu je bližší vyjadřovat se fotografickým ztvárněním, než slovy či texty. To je i důvod, proč jednotlivé obrázky nepojmenoval.
Oproti obvyklému způsobu zachycování snímků jsou vystavovaná díla výjimečná technickým zpracováním. Jindřich Štreit na čas vyměnil milovanou Leicu za digitál. Místo černobílých obrázků, s pro Štreita charakteristickým zrnem, jsou vystavované fotografie vyvolané v počítači a barevné.

Zdroj textu: předchozí výstava v Galerii Mariánská.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita: Kde domov můj