Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Ivo Chvátila pro Pinktober

10. 10.-23. 10. / Hard Rock Cafe Praha / Fotografie

Do 23.10.2016 bude v podzemí Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1, přístupná výstava fotografií Ivo Chvátila pro Pinktober / MammaHELP.

Ivo Chvátil je český výtvarník a fotograf. Spoluautor a ilustrátor knih Žádná kytka nepomůže, Ve znamení motýla, Hra na anděla. Má za sebou desítky výstav, ilustrací knižních titulů i reklamních projektů. Od roku 1988 pořádá samostatné autorské výstavy obrazů v ČR i zahraničí. Díla Ivo Chátila můžete naleznout také například na universitě v Bruselu, na slovenské ambasádě ve Vídni nebo na University of Fine Arts v Drážďanech.

Pražské Hard Rock Cafe jako už tradičně zahájilo Pinktober, říjnovou kampaň proti rakovině prsu, kterou oblíbený řetězec pořádá již po 17. po celém světě.

Výtěžek z celé akce podpoří organizaci Mamma HELP, která se také aktivně podílí na programu.

 

Pinktober se koná každý říjen, aby upozornil na problém rakoviny prsu u žen, podpořil pacientky s tímto onemocněním a pomohl prevenci u zdravých žen. Hard Rock Cafe po celém světě v rámci Pinktoberu získává finanční prostředky, které věnuje na charitativní účely. V České republice byla ke spolupráci oslovena organizace Mamma HELP, která se také aktivně zapojila do tvorby programu Pinktoberu. Vybrané peníze jí pomohou financovat veřejné přednášky zaměřené na prevenci. Ředitelka Mamma HELP, Jana Drexlerová, vysvětluje: “Jsme pacientská organizace, která se snaží pomoci nejen nemocným ženám, ale také udělat něco pro ty zdravé. Už řadu let posíláme naše edukátorky do škol i firem, neziskovek, úřadů a dalších zařízení, s informacemi i účinnou motivací k preventivnímu chování v souvislosti s rakovinou prsu. Těší mě, že na přednášky i cesty po republice získáme potřebné prostředky právě prostřednictví Hard Rock Cafe a Pinktoberu.“

Vernisáž proběhla souběžně s také charitativním koncertem skupiny Laura a její tygři.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Ivo Chvátila pro Pinktober