Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Gerda Ludwiga: Dlouhý stín Černobylu

Do 10.7.2016 bude v galerii art residence Zahradnik, V Jámě 8, Praha 1, přístupná  výstava fotografií Gerda Ludwiga: Dlouhý stín Černobylu.

Gerd Ludwig je jedním z nejproslulejších fotografů současné doby. Více než 25 let pracuje pro časopis National Geographic. V centru jeho zájmu je dokumentovat socioekonomické změny ve státech bývalého Sovětského Svazu po skončení studené války. Během posledních 20 let se do Černobylu vracel devětkrát.

Víc než kterýkoli jiný fotograf se odvážil fotografovat uvnitř reaktoru 4, aby zdokumentoval největší nukleární katastrofu v moderních dějinách lidstva. Získal četná ocenění, mezi jinými Lucie Award v kategorii International Photographer of the year 2006. Je členem Canon Explorer of Light – exkluzivního kruhu nejslavnějších fotografů světa.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Gerda Ludwiga: Dlouhý stín Černobylu