Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Davida Stejskala: Cesta

Do 16.8.2020 bude v západním křídle Invalidovny, Sokolovská 24/136, Praha 8, v 1.patře (vstup je ze západu – od města), v prostoru 3 kurátorky, přístupná zajímavá výstava fotografií Davida Stejskala: Cesta. Otevírací doba Galerie 3Kurátorek je čtvrtek–neděle 15:00 –19:00.

Hlavními motivy fotografické tvorby Davida Stejskala jsou lidé, jejich sociální postavení i zázemí, národní identita a přístup k veřejnému prostoru.

Výstava CESTA má dokumentační charakter. David Stejskal zprostředkovává vizuální i sociologické aspekty, které umožňují cítit atmosféru hektické Číny i pestrobarevné Indie v kontrastu s okouzlující panenskou přírodou Himalájí. Prostřednictvím senzitivního zachycení portrétů místních obyvatel autor mapuje lidské osudy a odchylky v jejich přístupu k místům, ve kterých žijí. Tvoří tak plnohodnotný dokumentační materiál kulturních střetů a životních cest, které svou výpovědí konfrontují naší vlastní humanitu.

—————–
Kurátorky: Alžběta Horáčková, Diana Kněžínková a Kristýna Hájková

Grafické zpracování: Matyáš Vedral

Výstava vznikla pod záštitou Studia ALTA a za podpory Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Skrze platební platformu Trisbee můžete přispívat na realizaci výstav a činnost Galerie 3Kurátorek. Stačí načíst QR kód mobilním telefonem. Trisbee následně Váš příspěvek zdvojnásobí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Davida Stejskala: Cesta