Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE

9. 5.-31. 5. / Rock Café / Fotografie

Do 31.5.2017 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE.

David Macháček (1970) pracuje jako reportér v pořadu České televize Reportéři ČT. Ač hodně fotí, říká o sobě, že není fotograf a nemá ani klasické fotografické vybavení. Svou první fotku pořídil v létě 1978 na letním táboře v Lanžově. Bylo mu osm let a na svitkový film vyfotil fotoaparátem Pionýr chatku, ve které bydlel. Pak si dal na čtvrt století pauzu a k fotografování se vrátil až v době, kdy v kapse začal nosit první mobilní telefon s fotoaparátem. Tím také dodnes pořizuje většinu fotografií – je to rychlé, pohodlné a také nenápadné – nikdo si ho nevšimne a nikomu nepřekáží. Více než rok už jezdí ve volném čase s kapelou Mňága a Žďorp, které pořizuje časosběrný dokument.
A proč právě téma backstage? „Backstage je pro mě téma dráždivé jak odvrácená strana Měsíce. Naprostý protiklad k emocím, které ze sebe vydávají muzikanti na pódiu. Místo, kde se odehrávají jejich poslední rituály před koncertem, kde nemusí skrývat nervozitu z únavy z předchozích dnů. Baví mě sledovat jejich proměny, dvě různé bytosti v jednom těle. Stage a backstage jsou dva světy s obrovským kontrastem a napětím,“ prozrazuje autor k výstavě v Rock Café.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Davida Macháčka – (BACK)STAGE