Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Daniela a Zuzany Laurinc: Garden

13. 9.-30. 11. / Cafe Prostoru v NTK / Fotografie

Do 30.11.2016 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná výstava fotografií Daniela a Zuzany Laurinc: Garden.

Otevírací doba: po – pá 10:00 – 22:00, so – ne 13:00 – 22:00.

Je rozvoj informačních technologií rychlejší než vývoj lidského mozku? Přijďte se podívat do indického města Bangalore v indickém Silicon Valley skrze fotografické oko Daniela a Zuzany Laurinc.

Od průmyslové revoluce svět nezažil nic zlomovějšího než příchod a rozvoj informačních technologií. Každé dva roky se kapacita silikonových čipů zdvojnásobuje, přičemž jejich cena klesá na polovinu. Kolem roku 2020 přesáhne kapacita umělé inteligence mozkovou kapacitu všech lidí na Zemi.
Za posledních dvacet let nebyl v žádném městě na světě silnější boom IT technologií než v Bangalore v indickém Silicon Valley. Víc než 80% pracovních příležitostí ve městě poskytují právě IT společnosti. Díky tomu sem každoročně přicházejí tisíce mladých lidí z celé Indie. Město zahrad, jak se dříve Bangalore říkalo, postupně mění vizuální infrastrukturu kvůli každodenním potřebám těchto mladých IT.
Dneska jsou to právě IT parky, které reprezentují pomyslný Eden s nekonečnými možnostmi kariéry, platu a atraktivním životním stylem. Rozvoj informačních technologií vytvořil ve městě paralelní virtuální svět bez sociálních limitů. Ten však naráží na 5 tisíc let staré tradice, silné rodinné vazby, všudepřítomné nábožneství a kastový systém.

Prostředí IT je provázené schizofrenií vlastní identity, depresí a sociální izolací. Tato změna se v Bangalore děje tak rychle jako je zvětšující se kapacita počítačového čipu.

Zuzana Laurinc Halanová (*1978)
Narodila se v Bratislavě, kde studovala Dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Komenského a poté pracovala jako reportérka pro největší slovenská rádia a noviny. Za své fotografické projekty vyhrála několik národních cen a vystavovala nejen na Slovensku a v ČR, ale taky ve Francii, Portugalsku a Rakousku. Zuzana byla vybrána na workshop agentury Magnum a British Journal of Photography, který vedl Jonas Bendiksen.

Daniel Laurinc (*1983)
V rodné Bratislavě studoval Marketingovou komunikaci na Filozofické fakultě Univerzity Komenského. Poté studoval v Barceloně dokumentární fotografii na Katalánském institutu fotografie. Vyhrál několik stipendií na workshopy agentury Magnum, které vedli Bruce Gilden, Antoine d’Agata a Jonas Bendiksen. Jeho soubory vystavoval ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Polsku, Portugalsku, Slovensku a ČR.

Momentálně oba studují na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě a společně cestují a tvoří v duchu moderní sociální fotografie.

www.halanovalaurinc.com

Výstavu organizuje Lumpenkavárna
aneb Cafe Prostoru_ ve spolupráci s NTK.
http://cafe.prostoru.cz/kontakt/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Daniela a Zuzany Laurinc: Garden