Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Bohumila Dobrovolského: Okupanti v ulicích Prahy a letáků ze sbírek Libri prohibiti

24. 5.-20. 9. / Libri Prohibiti / Fotografie

Do 20.9.2018 bude v Knihovně Libri Prohibiti, Senovážné náměstí 2, 3.patro výtahem, přístupná zajímavá a silná výstava fotografií Bohumila Dobrovolského: Okupanti v ulicích Prahy + a letáků ze sbírek Libri prohibiti k 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Pozor, přes prázdniny bude zavřeno, ale vážní zájemci si mohou návštěvu výstavy případně domluvit telefonicky.

Bohumil Dobrovolský (1935) je amatérský fotograf se zájmem o živou reportáž bez aranžování. Autor si přesnou evidenci výstav ze zásady nevede, protože to nepovažuje za měřítko kvality jak autora, tak samotných výstav. Uznává jen reakce návštěvníků výstav a jejich množství. V letech 1960 – 1989 uskutečnil desítky samotných i společných výstav.

Od roku 1990 vystavuje převážně kolekci „PRAHA 21. 8. 1968“. Vidět ji mohli lidé ve Švédsku, Německu, Polsku, Rusku, Francii, Rakousku, USA, Maďarsku, Rumunsku, Holandsku, a u nás v muzeích, galeriích, ve školách a besedy s promítáním. Celkem bylo představeno na 60 výstav.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Bohumila Dobrovolského: Okupanti v ulicích Prahy a letáků ze sbírek Libri prohibiti