Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Anna Rasmussen – Před oponou / za oponou

Do 6.4.2018 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná zajímavá výstava fotografií Anny Rasmussen – Před oponou / za oponou.

Soubor fotografií Anny Rasmussen Vás přenese do divadelního zákulisí i na jeviště Národního divadla. Ve své volné tvorbě se snaží zůstat věrná dokumentárnímu stylu fotografie. „To pro mě znamená vystižení atmosféry a zachycení neopakovatelného okamžiku. V divadle jsou pro to ideální podmínky. Je tu nervozita v šatnách i úleva po výkonu, pot a vůně líčidel.
Každý den má jiný příběh. Je to kouzelný svět iluzí, ambicí a (ne)splněných snů.“ popisuje autorka. K dokumentu velmi ráda využívá mimo digitální i analogový fotoaparát. Ne náhodou získaly tyto fotografie ocenění FEP FETA 2015 a IPC Sophie Smoliar Scholarship Award na festivalu Photokina v Kolíně nad Rýnem.

Anna Rasmussen (*1982) pracovala čtrnáct let jako tanečnice v Národním divadle, kde postupně začala působit i jako oficiální fotografka pro balet Národního divadla. Vystudovala Taneční konzervatoř hlavního města Prahy a Reklamní fotografii na pražské Orange Factory pod vedením Prof. Mgr. Miroslava Vojtěchovského a MgA. Mariana Beneše. Věnuje se krajinářské, portrétní, rodinné, newborn fotografii a působí jako lektorka.
Tvoří ve svém karlínském ateliéru.
Výstava je prodejní. V případě zájmu pište na vystavy@prostoru.cz.

Martina Houdek za Cafe Prostoru_

www.annarasmussen.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Anna Rasmussen – Před oponou / za oponou