Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Ami Vitale

Do 31.5.2017 bude v Knihovně Jana Palacha, v podzemí budovy Filozofické Fakulty Univerzity Karlovy, Nám. Jana Palacha 2, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Ami Vitale.

Ve spolupráci se společností Czech Press Photo uvádí Filozofická fakulta UK výstavu fotografií americké reportážní fotografky a filmařky Ami Vitale.
Ami Vitale (*1970) je celosvětově uznávaná fotografka, která pracovala pro téměř všechny mezinárodně významné časopisy – National Geographic Magazine, Newsweek, Time, Newyorker a řadu dalších. Její fotografie byly vystaveny v mnoha světových galeriích a muzeích a jsou součástí soukromých sbírek. Ami Vitale je nositelkou několika cen včetně World Press Photo, Daniel Pearl Award for Outstanding Reporting a dalších. Časopis Photo District News ji zařadil mezi 30 nejlepších současných fotografů. Koncem devadesátých let pracovala jako reportérka v Praze. Je přesvědčena o tom, že povinností fotožurnalistů je „zachycovat nejen to, co lidi rozděluje, ale i to, co je spojuje“, protože jsme všichni jedna rodina.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Ami Vitale