Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Výstavy finalistů soutěže 9. Ceny kritiky za mladou malbu 2016

20. 1.-14. 2. / Galerie kritiků / Malba

Do 14.2.2016 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná skupinová výstava finalistů soutěže 9. Ceny kritiky za mladou malbu 2016.

Vystavují: Tomáš Absolon, Markéta Jáchimová, Martin Lukáč, Lucie Mičíková, Tomáš Predka, Pavel Příkaský, Jiří Topínka.

Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA zvou na Výstavu finalistů 9. Ceny kritiky za mladou malbu 2016 pro umělce do 30 let, jež se koná za účelem usnadnění jejich vstupu na profesionální výtvarnou scénu. Tematické zadání je Malba a její přesahy – tj. v rámci soutěže a výstavní prezentace se předpokládá koncepce malby v konfrontaci s jiným médiem, technologií či materiálem – např. malba–objekt v prostorové instalaci či další jiné intermediální vyjádření. Hodnocení umělců je pojímáno v kontextu jeho tvůrčího vývoje zhruba za poslední dva roky. Vítězným oceněním laureáta je samostatná výstava ke konci kalendářního roku na náklady pořadatelů a studijní stáž v některém ze zahraničních Českých center. Hodnotí se první tři pořadí a sympatie diváků.

Více informací najdete na www.galeriekritiku.cz.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Výstavy finalistů soutěže 9. Ceny kritiky za mladou malbu 2016