Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy finalistů 12. Ceny kritiky za mladou malbu 2019

29. 1.-10. 3. / Galerie kritiků / Malba

Do 10.3.2019 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná výstava finalistů 12. Ceny kritiky za mladou malbu 2019.

Cenu kritiky za mladou malbu letos dostal Vojtěch Kovařík, který dokončuje studium v ateliéru kresby u Josefa Daňka na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Na druhém místě 12. ročníku soutěže určené mladým autorům do 30 let skončil Tomáš Bryscejn z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM). Třetí se umístila studentka Akademie výtvarných umění Eliška Konečná.

Dalšími letošními finalisty jsou ještě Markéta Jáchimová, Alžběta Krňanská, Kryštof Strejc a Marika Volfová.

Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA pořádá každoročně za podpory Ministerstva kultury České republiky, hlavního města Prahy, Státního fondu kultury a Českých center soutěž Ceny kritiky za mladou malbu pro umělce do 30 let. Účelem je usnadnění jejich vstupu na profesionální výtvarnou scénu. K ocenění patří Výstava finalistů, příspěvek na tvorbu, samostatná výstava laureáta ke konci kalendářního roku a týdenní zahraniční stáž.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy finalistů 12. Ceny kritiky za mladou malbu 2019