Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Filipa Dvořáka Další obraz

27. 4.-13. 6. / Galerie Mimochodem / Malba

Do 13.6.2016 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra výstava Filipa Dvořáka Další obraz.

První výstava roku 2016 představuje Filipa Dvořáka a opět bude čtyřiadvacet hodin denně jen tak mimochodem přístupná všem, kdo prochází okolo.

Výstava Další obraz reaguje na veřejný prostor podchodu metra. Umělec svou realizaci po vernisáži nikdy neopouští jako definitivní dílo, které už dál nepodléhá změnám, jako je tomu v klasické galerii. Naopak jej v tu chvíli otevírá dalším zásahům těch, kteří kolem náhodně procházejí nebo přišli záměrně dílo popsat, pokreslit, polepit nebo jakkoli jinak doplnit nebo poničit. V tomto případě dílo svou „nehotovost“ od začátku přijímá a ve vitríně zájemcům nabízí návod, jak v něm mohou dál pokračovat. Až do chvíle, kdy tuto výstavu nahradí další, bude se prostor měnit a získávat a další vrstvy. Realizace je zároveň dalším rozvinutím Filipovu práci se znakem, v tomto případě s barokním motivem, který je vytržený z původního kontextu a zasazený do nové situace, v níž získává nové významy. Další obraz je organickým pokračováním autorovy práce ve větším měřítku a stejně jako jeho předchozí malby experimentuje s vrstvením a s testováním hranic mezi obrazem a objektem.

Filip Dvořák (*1990) v roce 2015 absolvoval v ateliéru malby na pražské UMPRUM. Vystavoval v řadě galerií, naposledy například v Galerii Jelení v Praze nebo Galerie Die Aktualität des Schönen v Liberci. V loňském roce se stal jedním z laureátů prestižní ceny pro mladé umělce ze zemí střední a východní Evropy Essl Award a finalistou Ceny kritiky za mladou malbu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Filipa Dvořáka Další obraz