Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Filip Nízký – Disky a křídla

12. 7.-1. 8. / Knupp Gallery / Sklo

Do 1.8.2018 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Filipa Nízkého – Disky a křídla.

Autor představí novou kolekci skleněných objektů a maleb akrylem na plátně.

Jeho práce jsou charakteristické pro svou jednoduchost, vzdušnost a jemné světelné přechody v broušených tavenicích. Jistou novinkou v presentaci Nízkého díla naší galerií jsou zmíněné obrazy. Ty jsou v abstraktní rovině, myšlenkově vychází z Filipových skleněných plastik.

…….

MgA. Filip Nízký – narozen 24.5.1972 v Ústí nad Labem . Vystudoval ateliér skla u prof. Vladimíra Kopeckého na Vysoké škole umělecko-průmyslové /1993-1999/. Během studia absolvoval stáž na AVU v Praze /prof.Milan Knížák – intermediální škola/1997/. Zabývá se designem, malbou, sochařstvím, prostorovými instalacemi .V oblasti designu spolupracuje s firmou Moser /1997-2006/ na limitovaných sériích a autorských unikátech .Od roku 2004 navrhuje pro sériovou výrobu firmy ZBS Concept .Od 2005 spolupracuje s italsko-francouzskou firmou Salviati na několika sériích designu skla .V roce 2003 založil studio pro design skla FIL-LU SPHERE, v rámci kterého vyrobil řadu unikátů a několik limitovaných sérií skla technikou foukání, tavení a broušení. Realisoval tavenou skleněnou plastiku pro hotel Crystal Palace v Mariánských Lázních. V rámci Mnichovského velerthu řemesel získal v roce 2000 cenu „Talente“ v oboru sklo. Od roku 1999 vystavuje v ČR i v zahraničí. Jeho práce je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Filip Nízký – Disky a křídla