Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy FestMichael – školy Michael 2019: 30 let svobody očima studentů

12. 6.-10. 7. / Náměstí Míru / Fotografie

Do 10.7.2019 bude na Náměstí Míru, Praha 2, volně přístupná výstava prací letošních studentů Fotografické tvorby, Grafického designu a Designu interiéru Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL: 30 let svobody očima studentů.

Důležitou kulturní událostí pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a neotřelé nápady tvůrců nastupující generace, je tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael, tentokrát s námětem 30 let svobody. FestMichael slaví jubileum, již podesáté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním slavnostním způsobem oživí její veřejný prostor.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael, která rovněž zajišťuje účast známých osobností – uměleckých garantů projektu a členů odborné poroty. V letošním roce se v této roli představí scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, režisér Radim Špaček, grafický designér Pavel Šťastný, fotografka Alžběta Jungrová, produktová designérka Lucie Horáková.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků, kteří často bývají překvapeni uměleckou úrovní a názorovou originalitou představených děl. Týká se to všech prezentovaných oborů – Grafického designu, Fotografické tvorby, Filmové tvorby i Designu interiéru. (Obor Filmová tvorba se prezentoval v den zahájení v kině Lucerna).

Více se dozvíte na www.festmichael.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy FestMichael – školy Michael 2019: 30 let svobody očima studentů