Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Eva Prokopcová: Mezní situace 2

8. 3.-8. 4. / Galerie Millennium / Malba

Do 8. 4. 2022 bude v Galerii Millenium, Tržiště 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Evy Prokopcové: Mezní situace 2.

Výstava Mezní situace 2 představí výběr prací z niterní a senzitivní tvorby malířky Evy Prokopcové. Sérii minimalistických děl s geometrickými bodovými poli, které autorka tvořila převážně na začátku tisíciletí, doplní nejnovější koloristicky cítěná malba.

Mezní situace 2 navazuje nejen názvem na výstavu Mezní situace, která se uskutečnila v roce 2001 v českobudějovickém Domě umění. Pro autorku nyní nejsou zlomem události v osobním životě, jak tomu bylo před dvaceti lety, ale změna prostředí ve kterém tvoří, tedy opětovný návrat a pobyt v Praze po více než třiceti letech strávených v Českých Budějovicích. Bodové plošné obrazy z minulých let budou na výstavě doplněny nejnovějšími díly vytvořeními v roce 2021 právě v Praze.

Eva Prokopcová (*1948) studovala Střední kamenicko-sochařskou školu v Hořicích v Podkrkonoší, architekturu na ČVUT v Praze a Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jana Smetany, kterou absolvovala v roce 1983. Autorka absolvovala desítky samostatných výstav a její díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha významných galerií včetně Národní galerie.

Úvodní slovo na vernisáži: Jiří Hůla a galerista Adam Hoffmeister.

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Eva Prokopcová: Mezní situace 2