Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Et Cetera/ Isolation/ 15 italských mladých fotografů

Do 12. 11. 2021 bude v Italském kulturním institutu v Praze, Šporkova 14, Praha 1 – Malá Strana (vstup někdy též Vlašská 34), zdarma přístupná velmi zajímavá fotografická výstava Et Cetera/ Isolation/ 15 italských mladých fotografů.

Kurátorem výstavy, která nabízí 45 děl, po třech pro každého umělce, je ELEUTHERIA FOUNDATION (prezident Francesco Augusto Razetto, viceprezident Ottaviano Maria Razetto, kurátor Genny Di Bert) ve spolupráci s Italským kulturním institutem v Praze v režii Alberty Lai. 

Stejně jako již téměř deset let s projektem „ET CETERA“ sleduje touto výstavou Eleutheria Foundation účel hledání nových talentů, nyní mezi mladými fotografy. Těmito 15 fotografy jsou: Carola Allemandi, Olmo Amato, Jordi Alessandro Bello Tabbi, Veronica Benedetti, Benedetta Cari, Sara Davide, Cecilia Del Gatto, Giulia Di Clemente, Ilaria Feoli, Gabriele Gregis, Giacomo Infantino, Veronica Iudici, Angelo Marinelli, Carolina Sartori, Sofia Sotto Corona.

Mladé umělce vybrali kurátoři výstavy (Genny Di Bert, Francesco Augusto Razetto a Ottaviano Maria Razetto) a Flavio RG Mela po konečném předvýběru provedeném díky spolupráci kritiků: Giorgio Bonomi, Micol Di Veroli, Elisabetta Longari, Gianluca Marziani, Gabriele Perretta, Fabrizio Pizzuto, Raffaele Simongini.

Tématem výstavy je „IZOLACE“. V době, kdy komunita a intimní sféra jednotlivce i akt zjevování a skrývání jsou postoje, které často koexistují v životě nás všech, zejména v životě mladších generací, je důležité a vhodné zamyslet se nad izolací, pojatou jako osamělost v různých ohledech. „Copak nevědí, že se tak bojíme? Izolace jsou některá slova balady nazvané „Isolation“, kterou John Lennon napsal v roce 1970 v období osobní krize, v historicko-společenském kontextu, který je třeba nově definovat. „Snaha změnit celý širý svět“, mohla znamenat že „Slunce nikdy nezmizí, ale svět nemusí mít mnoho let“. Jakmile je vysloveno slovo „izolace“, skladba končí a posluchač má stejný pocit izolace jako Lennon. Tento stav mysli, nyní tak rozšířený i kvůli nejistotě z budoucnosti a neustálému vztahu k médiím a virtuální realitě, je postřehnutelný také při pozorování vystavených děl. Koneckonců je to koncept vyjádřený různými formami kreativity a inspirace: nehmatatelná atmosféra vytvořená originálními a vysoce působivými fotografickými obrazy.

Záštitu nad výstavou převzalo Velvyslanectví Itálie v Praze a Italsko-česká obchodní a průmyslová komora,Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Et Cetera/ Isolation/ 15 italských mladých fotografů