Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Entrée V4 edition in Prague

Pouze do 31.7.2018 bude v galerii Artery Prague, Gorazdova 9, Praha 2, přístupná velmi zajímavá mezinárodní výstava Entrée V4 edition. V Praze končí její putování po městech Visegrádské 4.

Kulturní a vědecká programová série maďarského předsednictví V4 2017-2018:
Ve Visegrádu byla vytvořena Visegrádská spolupráce – vybudováním na jejích historických základech – založená na společné historii, hodnotách, zájmech, jakož i vzájemné důvěře. Od svého vzniku Visegrádská skupina (V4) sestávající ze čtyř zemí – Maďarska, České republiky, Polska a Slovenska – účinně zastupuje naše regionální hodnoty, od roku 2004 také v rámci Evropské Unie. V4 je evropským činitelem, který znamená stabilitu a růst. Spolupráce těchto zemí poskytuje vynikající možnost k tomu, abychom vzájemně lépe poznali své tradice, umění, budovanou historii, přírodní hodnoty a kulturu.

Popis projektu:
Práce posluchačů, kteří čerstvě ukončili univerzity výtvarného a průmyslového umění je ve většině případů možné vidět pouze v rámci stěn dané instituce, na výstavách organizovaných posluchačům připříležitosti obhajoby diplomových prací.
Hybridart Management rozpoznal výše načrtnutousituaci a už se dlouhá léta vážným způsobem angažuje v představování domácích umělců začínajících svou uměleckou dráhou, nebo umělce s čerstvým diplomem, jakož i jejich prací na maďarské a mezinárodní platformě.
Entrée V4 představuje výběr z diplomových prací posluchačů ze zemí Visegrádské skupiny, kteří své diplomy získali v roce 2017. Skupinová putovní výstava sestavená z fotografií, maleb, grafiky, soch a dělvyhotovených kombinovanou technikou se představí na devíti místech ve velkoměstech regionu.
Univerzity, které se na výstavě představí:
Maďarská univerzita výtvarných umění / Magyar Képzőművészeti Egyetem, Univerzita umění a designu Moholy – Nagy / Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Faculty of Fine Arts BUT / Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Academy of Arts and Design of Bratislava / Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě, Academy of Fine Arts in Warsaw / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Série výstav se z pověření Veřejné nadace provýzkum dějin a společnosti Střední a východní Evropy (Közép- és Kelet-európai történelem és társadalom Kutatásáért Közalapítvány) realizuje v rámci maďarského předsednictví V4 2017-2018.
Hybridart Management funguje v oblasti současného vizuálního umění od roku 2005 s tím cílem, aby po vystoupení z klasických forem a rámců představil domácí a zahraniční výtvarné umění a design v co nejširším okruhu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Entrée V4 edition in Prague