Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Dystopický realismus

Do 6.9.2020 bude v Galerii Kurzor, Dukelských hrdinů 25a, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Dystopický realismus.

Vystavující umělci: DIS, Max Göran, Jakub Choma, Sarah Lüttchen, Agnieszka Polska, Jonáš Strouhal, Dušan Zahoranský.

Kurátor: Vaclav Janoscik
Instalace v prostoru dvora: Michal Č. Šembera
Grafický design: Linda Dostalkova

Po detektivním hledání sdíleného světa pokračuje série čtyř výstav pro celoroční program Galerie Kurzor druhou epizodou o budoucnosti, možnostech a dystopiích, které jakoby opustily pohodlný odstup desítek či stovek let a čím dál tím víc se blíží naší současnosti. Jednou z nejopakovanějších vět současné filosofie se stala fráze: “Dnes je lehčí představit si konec světa než konec kapitalismu.” Ale je naše imaginace opravdu tak limitovaná? Obvykle to bylo právě umění, které neustále rozšiřuje horizont představivosti, možností i budoucnosti. Nejde tak o další vlnu apokalyptických hrozeb a zážitků, ale o překonání spirály práce a zábavy, aktivity a lhostejnosti; jde o zpochybnění starého jazyka, hledání nových bodů orientace a smíření se s časem katastrof a politiky krizí, se životem bez odpovědí, ale zato se spoustou výzev na proměnlivém horizontu.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Dystopický realismus