Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Doba trvanlivosti – grafická díla studentů, absolventů a profesorů AVU

Do 31. 1. 2022 bude v respiriu, v 1. patře HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Doba trvanlivosti – grafická díla současných studentů, absolventů a profesorů AVU.

Výstavní projekt 𝗗𝗼𝗯𝗮 𝘁𝗿𝘃𝗮𝗻𝗹𝗶𝘃𝗼𝘀𝘁𝗶 „𝗿𝗲𝘃𝗶𝘀𝗶𝘁𝗲𝗱❞ z dílny Akademie výtvarných umění, představí grafická díla současných studentů, absolventů a profesorů AVU.

Sjednocujícím prvkem projektu je totalita, resp. přetrvávající totalitní myšlení a jeho „doba trvanlivosti“ v prostředí demokratické společnost – tedy v podmínkách pro generaci současných studentů zdánlivě samozřejmých.

Vzhledem k současné pandemické situaci je výstava označena slůvkem „revisited“ a obohacena novými pracemi, vyjadřujícími umělecký vývoj jednotlivých aktérů s ročním odstupem po výstavě z roku 2020.

Těšit se můžete na díla 𝗩𝗼𝗷𝘁𝗲̌𝗰𝗵𝗮 𝗛𝗿𝘂𝗯𝗮𝗻𝘁𝗮, 𝗝𝗶𝗻𝗱𝗿̌𝗶𝘀̌𝗸𝘆 𝗝𝗼𝗻𝗲𝘀̌𝗼𝘃𝗲́, 𝗭̌𝗼𝗳𝗶𝗲 𝗞𝘂𝗺𝘀̌𝘁𝗼𝘃𝗲́, 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗶𝗻𝗮 𝗠𝘂𝗹𝗮𝗰̌𝗲, 𝗠𝗶𝗿𝗼𝘀𝗹𝗮𝘃𝗮 𝗣𝗲𝘀𝗰𝗵𝗲, 𝗝𝗶𝘁𝗸𝘆 𝗣𝗲𝘁𝗿𝗮́𝘀̌𝗼𝘃𝗲́, 𝗛𝗮𝗻𝘆 𝗦𝗼𝗺𝗺𝗲𝗿𝗼𝘃𝗲́, 𝗔𝗻𝘁𝗼𝗻𝗶́𝗻𝗮 𝗦𝗼𝗻𝗱𝗲𝗷𝗲, 𝗩𝗼𝗷𝘁𝗲̌𝗰𝗵𝗮 𝗧𝗿𝗼𝗰𝗵𝘆, 𝗝𝗮𝗸𝘂𝗯𝗮 𝗧𝘆𝘁𝘆𝗸𝗮𝗹𝗮 𝗮 𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮𝗹𝗲𝗻𝘆 𝗩𝗼𝘃𝘀𝗼𝘃𝗲́.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Doba trvanlivosti – grafická díla studentů, absolventů a profesorů AVU