Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Divadla bratří Formanů a jejich přátel: Imaginárium

Do 29. 12. 2021 bude v Hale 17, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná krásná, hodně interaktivní a hravá výstava Imaginárium.

Výstava je živou instalací, která přináší malým i velkým autentický zážitek. Návštěvníky všeho věku okouzluje hravým i tajuplným divadelním a výtvarným světem a láká na výpravu do světa tvůrčí fantazie. IMAGINÁRIUM je poctou představivosti, dovednosti a tvořivosti. Výstava bez velkých gest a zbytečných slov připomíná, že lidská fantazie je neomezená, a že v tom, co lidé umí vytvořit vlastníma rukama, je krása a hodnota. I tím je pro nás, spolutvůrce instalace, chválou řemesla a umění pracovat rukama, pracovat s vlastní představivostí a také hlavou.

Intenzivní spoluprací pestré a velmi různorodé skupiny výtvarníků se IMAGINÁRIUM zabydluje v každém místě a prostoru nově a originálně. Nabízí tak návštěvníkům mnohá překvapení, zákoutí, dobrodružná setkání a příběhy, zakleté v divadelních dekoracích, loutkách, fotografiích, objektech, hračkách, vynálezech, „hejblatech“ a interaktivních předmětech.

Prostor haly je vybavený posezením, občerstvením, prostorem pro hru dětí a je pro všechny místem spočinutí i zábavy. Na webových stránkách a sociálních sítích Imaginária postupně najdete doprovodný program v podobě workshopů, divadla a dalších nepřeberných aktivit, které společně rozveselí podzim!

Autory výstavy jsou scénograf, ilustrátor, grafik a herec Matěj Forman, oční lékařka tvořící loutky a mechanické objekty Stanislava Stuchlá, scénografové a návrháři kostýmů Josef Sodomka a Andrea Sodomková, Martin a Renata Lhotákovi a Tereza Komárková (rodiče a dcera – scénografové, tvůrci dřevěných loutek, hraček a strojů). Dále řezbář a konstruktér dřevěných mechanismů Pavel Macek, scénograf, animátor, výtvarník, výrobce dřevěných objektů Tomáš Paul, fotografka Irena Vodáková, grafička Tereza Vostradovská a loutkoherečka a výtvarnice Jana Paulová.

IMAGINÁRIUM Divadla bratří Formanů a jejich přátel putuje již několik let po světě a dosud okouzlilo města Plzeň, Paříž (FR), Trutnov, Silkeborg (DK), Kostelec nad Orlicí, Litomyšl, Litvínov, Trani (IT), Roztoky u Prahy, Poličku, Valašské Meziříčí, Mělník a Jičín.

Nad výstavou převzala záštitu radní MgA Hana Třeštíková

Vstupenky k dispozici na místě (60 Kč dětské, 100 Kč dospělé, 250 Kč rodinné)
Více info na www.imaginarium.cz
FB událostFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Divadla bratří Formanů a jejich přátel: Imaginárium