Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Dialogy

24. 10.-2. 2. / Galerie Kooperativy / Malba

Do 2.2.2020 bude v galerii Kooperativy, Pobřežní 21, Praha 8 (tram Karlínské náměstí, ale i od metra Florenc je to sem jen kousek) velmi zajímavá výstava Dialogy.

Rodí se generace malířek a malířů, která má radost z tvůrčí práce, krásy malby a vrací se k jejím kořenům.

Žádná konfrontace, ale rozmluvy. Budeme svědky dialogu mladých malířů, kteří se sami „doporučili“ svou dosavadní tvorbou, s jejich legendárními vzory. Výstava dokazuje zájem současných malířů o stejná témata a inspirace, jak tomu bylo u jejich slavných předchůdců.

Expozice je sestavena z prací současných mladých umělců jako je Jirka Houska, Adam Kašpar, Jakub Čuška, Ivana Mrázková, Ondřej Minář, Adéla Jánská, Michal Nagypál, Tomáš Honz, Alena Kožená, Lenka Falušiová, Zdeněk Daněk, Blanka Valchářová a obohatili jsme je o díla velkých českých klasiků Julia Mařáka, Bedřicha Wachsmanna, Ladislava Čepeláka, Zdenky Braunerové, Adolfa Kosárka, Aloise Kirniga, Viktora Strettiho, Jaroslava Panušky, Bedřicha Piepenhagena, Miloše Jiránka, Josefa Multruse, Viktora Strettiho, Václava Špály a mnoha dalších z bohaté sbírky Kooperativy pojišťovny.

Tyto obrazové dialogy přinesly velice povzbudivé teze; a to, že malba stále žije, byla jen dočasně zahnána do kouta. Ukazuje se, že historicky rostlá měřítka neztratila svou platnost ani v současném umění.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Dialogy