Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy designéra Jiřího Krejčiříka

20. 11.-26. 11. / Artisème / Design

Jenom do 26.11.2019 bude v design store Artisème, Velkopřevorské náměstí 4, Praha 1 (vstup přímo Lennonovou zdí), přístupná velmi zajímavá výstava designéra Jiřího Krejčiříka.

Jiří Krejčiřík je designér, zaměřující se na design nábytku, skla, svítidel a instalací. Ve své volné tvorbě se často zabývá vztahem historie k současnosti. V rámci výstavy v Artisème designér představí svou novou kolekci skla HERITAGE/CONTEMPORARY, v níž se zabývá tématy upcyklace a staví do kontrastu staré a nové, dědictví a současnost. Výsledkem je série skleněných objektů, vytvořených z upcyklovaného tradičního broušeného skla a nových autorských, ručně foukaných prvků. Dále zde budou k vidění jeho dva sochařsky pojaté konferenční stoly z kolekce ECLECTICISM, pro kterou je spojovacím tématem inspirace slohem, stylem či hnutím z historie. Každý stůl je zároveň věnován osobnosti, jež je s danou epochou spjata – stoly Kalokagathos a Odyssey tak reprezentují dialog mezi estetikou antického Řecka a osobou Jože Plečnika. Na letošním Designbloku Jiřímu za tyto dva objekty byla udělena cena v kategorii Nejlepší novinka designéra.

Více informací na:
WEB www.jirikrejcirik.com
FB JIRI KREJCIRIK
IG @jiri_krejcirikFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy designéra Jiřího Krejčiříka