Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Design Treat Café

Do 2.6.2018 bude v galerii UMPRUM / VŠUP, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá výstava s kavárnou Design Treat Café.

Otevřeno: pondělí až sobota 10–18 hodin

Galerie UM v budově Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se od 12. dubna do 2. června promění v originální Design Treat Café – kavárnu, hub, kino, přednáškovou místnost i designový obchod. Stane se tak z iniciativy ateliéru K.O.V. (Koncept–Objekt–Význam), který na UMPRUM vede doc. Eva Eisler.

Kreativní veřejný prostor Design Treat Café nevšedním způsobem propojí design, umění, gastronomii a lifestyle. Cílem je vytvořit příjemné místo setkávání, kde je možné sledovat dokumenty o umění, pracovat, absolvovat přednášky a diskuse s významnými osobnostmi kultury, občerstvit se nebo nakupovat nejaktuálnější design.

„Projekt staví na vstřícnosti a zejména otevřenosti, takže náš ateliér přesune své pravidelné konzultace do Design Treat Café a umožní tak návštěvníkům zažít tvůrčí proces realizace semestrálních projektů“, popisuje další přínos Design Treat Café vedoucí Ateliéru K.O.V. Eva Eisler. Práce studentů si zde mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale i zakoupit.

Občerstvení nabízené Ambiente, nebo dodavateli z řad studentů UMPRUM (Zmrzlina Hlína, Vinařství Esterka, Nemléko, Statek Uhersko) bude podáváno na dřevěných tácech – podnosech, které navrhli a vyrobili studenti Ateliéru K. O. V.

Pro výstavu je připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční hosty působící v oblastech designu, umění, současného šperku nebo architektury. Vystoupí zde i vybraní absolventi ateliéru, kteří představí svou současnou tvorbu.

 

O Ateliéru K. O. V. (Koncept – Objekt – Význam)

Ateliér K.O.V. vede od roku 2008 všestranná designérka a umělkyně Eva Eisler s asistentem Peterem Demkem. Absolvovala zde například šperkařka Nastassia Alenikava čerstvá laureátka ceny Grand designérka a Designérka šperku roku 2017, autorka oceňované kolekce brýlí, šperků Scandinavian Forest nebo Vermeer. Janja Prokič, která Ateliér K.O.V. dokončila v roce 2013, získala vzápětí cenu Czech Grand Design za rok 2014. Mezi absolventy je také Designérka roku 2016 Markéta Kratochvílová, vítěz Diploma Selection za rok 2015 Michal Strach, oceňovaný autor kožených objektů Štěpán Růžička nebo Alžběta Dvořáková, která v roce 2016 získala Marzee Graduate Prize. O nesporných kvalitách celého ateliéru svědčí také několik cen šéfredaktorů Designbloku.

Cílem doc. Evy Eisler je vést studenty k hlubšímu porozumění širokému spektru umění v prostoru, prostřednictvím mezioborového přístupu k materiálu, konceptu a formě, v těsném vztahu k designu, architektuře a současnému umění. Design Treat Café je personifikací tohoto přístupu ke studiu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Design Treat Café