Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Design Through The Ages

10. 11.-11. 12. / Knupp Gallery / Design

Do 11. 12. 2021 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a unikátní výstava Design Through The Ages.

USA, Evropa 20-60tá léta 20.st. poprvé v ČR

Srdečně vás tímto zveme na unikátní expozici Art Deco designu dvacátého století.

Výstava Design Through The Ages představuje náhled na design předmětů běžného užití v období dvacátých až šedesátých let, především v Evropě a USA. Celek je sestaven z dílčích instalací, z nichž každá je unikátní.

Příkladem je původní set skříňky z padesátých let opláštěné tyrkysově modrými skleněnými dlaždicemi a dvěma lampami motivovanými prstenci Saturnu. Zástupcem z dětského světa je pak původní šlapací dětské autíčko vyrobené v USA v době ek. deprese počátku třicátých let. K vidění bude i barová sestava z Belgie z r. 1967 od Juliette Belaiti. Z USA bude dále k vidění restaurovaná původní benzinová pumpa z padesátých let, menší elektronika a předměty ve stylu Pink Cadillac. 

Jednotlivé instalace budou doplněny koherentními uměleckými díly z naší galerie. 

Výstava podobného formátu bude v ČR k vidění vůbec poprvé.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Design Through The Ages